Bel Fıtığına Hacamat Faydaları

Bel fıtığına hacamat ile tedavi yapılmaktadır. Alternatif tıp uygulamalarıyla gerçekleşen birçok tedavi gibi hacamat da insanların çekinerek yaklaştığı bir yöntemdir. Oysa son derece yan etkisiz ve bilindiktir. Herkesin en azından dedesi, ananesi hacamattan bahsetmiştir. 

Ülkemizde çok yaygın olan ama bir o kadar da tecrübesiz ellere düşen bu güzel uygulama, sünnettir. İşin ehli ve icazetli kişiler uyguladığında Cenab-ı Hakk’ın da izniyle şifa veren bir tedavi şeklidir.  Kasların ve yumuşak dokuların gevşemesi için relaks hale gelen vücuda uygulanarak, 3-4 gün sonra etkisini göstermeye başlar. 

Her bel fıtığında kullanılmasa da başlangıç aşamasındaki durumlarda iyi bir etki göstermektedir. Özellikle detoks uygulaması yapacağından kişinin enerji seviyesinin de arttığı gözlenecektir. Bel fıtığı hacamat noktaları doğru tespit edilip icat sahibi kişi İslami usullere uygun hacamat yaparsa Allah’ın izniyle hastanın şifa bulması kaçınılmazdır. 

Her zaman uygulamalar işin ehlinden şifa yaradandır. Bu yüzden dua etmeniz, imanınızı güçlü tutmanız son derece önemlidir. Vücudun her bölgesine yarı bir yararı olan hacamatın etkisini arttıran kişinin imanı, uygulananın ehli olmasıdır. 

 

Hangi Evredeki Fıtıklar Üzerinde Etkili?

 

Elbette ki ilerlemiş olan vakalarda uygulama sonuç vermektedir. Disklere zarar vermeden yarım kupalama şeklinde uygulanan bel fıtığına hacamat, kısa sürede etkisini göstermektedir. Ameliyatlık hale gelmemiş olan bel fıtığına hacamat tedavisi uygulanmaktadır. Bel omurlarının yerine oturtulması ve kasların yumuşaması için bu alanda gerçekten de uzman olan bir haccam tarafından uygulanması gerekmektedir. Fıtıklar üzerinde etkili olan hacamatın başarıyla sonuçlandığı hatalar yaşam kalitelerinin arttığını söylemektedir. 

Toplam 6-7 seanslık uygulamanın yeterli geleceği ifade edilmektedir.Bazen uygulamadan sonra bele bir kuşak sarılarak etkinin artması beklenirken hastanın şifa veren dualar ve esmalar okuması yararlığı arttırmaktadır. Klasik hacamat uygulamasının yanı sıra, yağlı kupa masajı yapılarak da yumuşayan bölgenin gevşemesi sağlanabilir.

 

İstanbul Bel Fıtığı Hacamat Fiyatları 

 

İslam dünyasında çok önemli br yeri olan hacamatın sünnet olması, birçok kişinin bu tedavi yöntemine güvenmesine neden olmuştur. Peygamber efendimiz de haccama uygulamadan sonra ödeme yaptığı için en helala gelir kaynaklarından biri olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden uygulama yapılması gerektiğinde şifa kaynağı olarak tercih edeceğiniz hacamat, daha verimli sonuçların alınması için tercih edilen bir tedavi şekli olmuştur. 

İnsanların büyük bir kısmını etkileyen bel fıtığına hacamat fiyatları seans başına ücretlendirilmektedir. Uygulanan kupa sayısına göre de hesaplanan bu fiyatlar günümüz koşullarında çok düşük maliyetlidir. Alternatif bir yöntem olduğundan her gelir grubuna sahip olan kişinin yaptırabileceği, çok ekonomik seçenekler söz konusu olmaktadır. Romatizmal hastalıkların çoğunda başarı oranı yüksektir. 

 

Bel Fıtığı Hacamatı Hakkında 

 

Ameliyatlık hale gelmemiş olan fıtıklaşmalarda hacamattan yararlanılabilir. Asırlardır akupunktur beraberinde uygulanan bu yöntem, bir tedavi şekli olarak çok sayıda yerde uygulanmaktadır. Evlerde bu işi yapan komşularınıza bile sıkça rastlamanız mümkündür. Başlangıç aşamasında olan bel fıtığına hacamat yaptırmak sizi bu sürecin ilerlemesinden kurtarabilir. 

Hacamat beyin fonksiyonlarını canlandırmaktadır. Bedensel hastalıklara iyi geldiği gibi, büyüye karşı da etkilidir. Kişinin ruhsal sıkıntıları, vesveseleri ve büyü etkisi aldığı durumlarda da kirli kanın vücuttan atılmasıyla şifa bulması sağlanır. 

Özellikle baş ve kalp kısımlarındaki hacamat uygulamarının şifası kesindir. Bunu uygulayan kişiler bu yüzden son derece önemlidir. Herkes öğrenebilir, ancak herkes hacamat yapamaz. Bunun için ilim irfan sahibi olmak ve bu alanda iman eden, icazet alan bir haccam olmak önemlidir.