Hacamat Migren Tedavisi

Hacamat migren tedavisi konusunda başarılı sonuçların alınmasını sağlıyor. Tıp alanında yapılan birçok yenilikçi çalışmaya rağmen migrenin tedavisinin olmadığı konusu son derece can sıkıcıdır. Bununla birlikte genelde bayanlarda görülen migren, hacamat uygulamasıyla daha iyi bir şekilde tedavi edilmektedir. Peygamber Efendimiz’in “Cebrail A.S.’den öğrendim” dediği hacamat uygulaması, özellikle hafif migren vakalarında başarılı bir iyileşme sağlayacaktır. 

Tıbbi olarak kesin bir tedavi şekli olmayan migren, her yaştan insanın yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Çeşitli kimyasal ilaçlar kullanılsa da ağrıların giderilmesi geçici olmaktadır. Bu yüzden tedavi konusunda doğru uygulamaların gerçekleşmesini sağlayan çalışmalar günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiştir. 

Asırlardır popüler olan ve ciddi bir öneme sahip olan hacamat uygulaması, günümüzde kupa terapisi gibi isimlerle anılmaktadır. Migren sorunlarında kalıcı çözümlere ulaşmak istediğinizde de hacamattan yararlanabilirsiniz. Özellikle yan etkisinin olmaması ve ekonomik bir tedavi şekli olması nedeniyle ağrı türlerinde son derece başarılı sonuçlar alınması mümkün olmaktadır. 

 

Migren İçin Hacamat Noktaları

 

Herhangi bir yan etkisi ve zararı olmayan hacamat uygulaması hijyenik ortamda son derece başarılı uygulamaların gerçekleşmesini sağlamaktadır. Kürek kemiğinin ortası ve iki kulak arkasında bulunan bölgede uygulanan hacamat, migrene iyi gelmektedir. 

Ayrıca diz ve eklem bölgelerinde de uygulama yapılmaktadır. Hastanın ağrı durumuna göre değişen hacamat uygulamaları, genelde 3-9 seans arasında değişmektedir. Aynı zamanda tedaviden sonra kalıcılığın sağlanması için tarama hacamatı da gerçekleşmektedir. Migren hastaları genelde mastoidin alt kısmında bulunan bölgenin yoğun bir şekilde ağrıdığından bahsedenler. Hacamat migren tedavisi uygulaması da bu bölgedeki doluluğu azaltmak üzerine gerçekleşir. 

 

Hacamat Migren Kaç Seans?

 

Hastanın migreninin yoğunluğuna göre değişen tedaviler için belirlenen seans aralıkları farklılık göstermektedir. Bu uygulamaların gerçekleşmesi gerektiğinde son derece önemli olan seans aralıkları için şikayetinizi bize ileterek sonrasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca birçok uygulamanın başarıyla sonuçlanması için hastanın kendini daha gevşek hissetmesi gerekir. 

Unutulmamalıdır ki, yoğun stres ve kaygıyla geleceğiniz hacamat seanslarından verim elde etmeniz de kolay olmayacaktır. Çünkü hem ruhsal hem de zihinsel olarak kendinizi rahat hissetmeniz önem kazanacaktır. Seans aralıkları kişiye göre değişmektedir. 

 

Hacamatla Migrenden Kurtulanlar

 

Hacamatla migrenden kurtulanlar, ortalama 4 seans sonrası ağrıların azaldığını bildirmiştir. Danışanlarımız genelde bayanlar olduğu için migreni tetikleyen depresyon ve stresin de etkisinin azalması konusunda çözüm bulmanızı sağlayacaktır. Hacamat migren tedavisi ve benzer tedavi yöntemleriyle alternatif tıp uygulamarı adı verilen yöntemlerle başarıyla tedavi edilmektedir. Bu hastalıktan kurtulmak istediğinizde öncelikli olarak doğru haccamı bulmanız gerekecektir. İşinin ehli olan uzmanlardan yardım alarak tedavinin daha başarılı sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. 

 

Baş Ağrısı İçin Hacamat

 

Migren gibi kronikleşen baş ağrılarının yanı sıra, gerilim tipi baş ağrıları da kişilerin yaşam kalitesine zarar verebilir. Bu durumda yapılması gereken uygulamalardan bir de hacamattır. Stres, anksiyete, depresyon gibi durumlardan kurtulmanızı sağlayan hacamat uygulaması hem fiziksel ağrılarınızı hem de ruhsal sıkıntılarınızı en iyi şekilde giderecektir. Üstelik yan etkisi de olmadığından herhangi bir sorun yaşamadan tedavinin gerçekleşmesini sağlamaktadır. 

Hacamat migren tedavisi ve baş, boyun ve sırt ağrıları gibi rahatsız edici ağrılarda sıkça tercih edilmektedir. Peygamber Efendimiz tarafından tavsiye edildiği için sünnet olan, hijyenik olarak özel yerimizde tek kullanımlık malzemelerle gerçekleşen hacamat uygulamaları için siz de randevunuzu alın, ağrılarla yaşamak kaderiniz olmasın!