Hacamatla İlgili Merak Edilenler

Hacamat canımı acıtır mı?

Hacamat uygulamasının herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi canınızı da acıtmaz. Hissedeceğiniz en büyük etki, hafif bir iğne batması hissi olacaktır.

Hacamatın yan etkisi var mı?

Böbrek nakli hastaları, kronik diyaliz hastaları ve benzer sorunlar dışındaki kişiler hacamat yaptırabilir ve herhangi bir yan etkisi yoktur.

Hacamat büyü çözer mi? 

Kalp ve baş bölgelerine uygulanan hacamatın sihir, negatif enerji tesiri, musallat gibi durumlara iyi geldiği bilinmektedir. Allah’ın izniyle kişinin kurtulması mümkün olur. 

Sırtımdaki sivilceler hacamatla geçer mi?

Karaciğer kaynaklı olduğu düşünülen sırt bölgesindeki sivilcelerin tedavi edilmesi için hacamat tercih edilmektedir. İlk seansta bu sorunun iyileşme oranı %100’dür. 

Hacamat ne için yapılır?

Vücudun kendi kendine atamadığı toksinler ve kirli kan hacamat yardımıyla atılmaktadır. Bir nevi kan detoksu olarak nitelendirilebilir.

Hacamat evde yapılır mı?

Evde yapılmaya çalışılan hacamat deride sarkma ve esnemeye neden olur. Ayrıca kesi açılan bölgede enfeksiyon oluşması gibi riskler de söz konusu olabilir

Kaç seansta fayda görülür?

Genelde ilk seanstan itibaren etkinin görülmesi mümkündür. Uygulama belli aralıklarla gerçekleşmektedir. 

Hacamat sünnet midir?

Sık sık hacamat yaptırmanın sünnet olduğu bilinir ve peygamber efendimiz de yaptırmıştır. Her yaştan insana hacamat uygulanabilir. 

Kimlere hacamat yapılmaz?

Çok yaşlı ve zayıf insanlara, adetli ve gebe kadınlara, diyaliz hastalarına yapılmaması gerekmektedir. 

Hacamattan önce ya da sonra cima yapılır mı?

24 saat öncesinde ve sonrasında cima yapmaktan kaçınılması gerekmektedir. Bu sürenin sonrasında herhangi bir sakınca olmayacaktır 

Hacamatta iz kalır mı?

Hayır hacamat uygulamasından sonra herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. 

Hacamat hangi hastalıklara iyi gelir?

Ruhsal ve fiziksel olarak birçok hastalığın şifası hacamatla mümkün olmaktadır. Özellikle eklem ve kas ağrıları üzerinde etkili olduğu söylenmektedir

Hacamat kaç bardakla yapılır?

Genelde 5-6 bardakla 10 bardağa kadar uygulanır. 10 bardaktan fazlası hastayı yoracağı 5’ten aşağısı etkiyi azaltacağı için bu aralıklar idealdir. 

Ya vakumlanan kan durmazsa?

Hacamattaki vakumlar ve çekilen kan son derece özel bir dengededir. Kanın durmaması gibi bir risk söz konusu değildir.