Hacamat Nedir? Nasıl Yapılır?

Hacamat nasıl yapılır dediğimizde genelde karşımıza çıkan cevap bardak çekme olabilir. Çünkü gerek filmlerden gördüğümüz gerekse dedelerimizden dinlediğimiz bu uygulama son derece bilindiktir. Kimi yerlerde ıslak kupa tedavisi olarak da geçen bu uygulamanın vücuttaki kirli kanın çekilmesi suretiyle uygulandığı bilinmektedir. 

Minik kesilerle özel kupalar kullanılarak kirli kanın çekilmesi hedeflenen hacamat, sıklıkla bel ve sırt bölgesine uygulanmaktadır. Birçok hastalığa iyi geldiği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır. 5000 yılı aşkın geleneksel bir tarihe sahip olan hacamat, belirli aşamalar sonucu uygulanır. 

 

Hacamat Uygulaması

 

  • Hacamat yapılacak olan bölge antiseptik solüsyon ile silinir
  • Tek kullanımlık hacamat kupası ya da vakumlar yerleştirilir
  • Beş dakika sonra ilk eklenenden sona doğru çıkarılmaya başlanır
  • Çıkarılan alana mini kesiler uygulanır
  • 15-20 çizik atılır
  • Yine aynı yerlere kupalar uygulanır ve içlerine kan dolması beklenir
  • Berrak kan gelene kadar uygulamaya devam edilir
  • Kan durduktan sonra yine antiseptik bir solüsyon uygulanarak pansuman kapatılır
  • Kanı silmeye, merhem sürmeye çoğu zaman gerek yoktur

Birçok kullanıcı için hacamat nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça yanlıştır. Bilinçsizce buharlı bardaklarla ya da işin ehli olmayanlarca yapılan uygulamalar kişinin mikrop kapmasına neden olur. Bu yüzden hijyen koşullarına dikkat edilmesi en önemli konular arasındadır. 

 

Hacamat Nerelere Yapılır?

 

Hacamat uygulamasında yaş ve cinsiyet sınır yoktur. Bu yüzden herkes yaptırabilir. Asırlardır vücudun çeşitli bölgelerine uygulama yapılarak birçok hastalığa şifa olması hedeflenmiştir. Bu uygulamaların yapıldığı alanlar şu şekildedir.

Kafa Bölgesi: Ense çukurunun altı ve kafa bölgesine uygulama yapıldığında diş etleri, burun, ruhsal hastalıklar, göz hastalıkları ve tiroit bezleri hedeflenir. Kulak kısmının biraz arkasında ise safra kesesi ve baş titremeleri hedef alınır. 

Omuz ve Kürek Kemikleri Arası: Akciğer hastalıkları, saç dökülmesi, omuz ve kol ağrıları, hormonal bozukluklar, kalp, pankreas ve yüksek tansiyon hastalıkları tedavi edilir. 

Bel ve Kuyruk Sokumu: İdrar tutamama, fıtık, ürogentinal hastalıklar, adet düzensizliği ve lenfödem hastalıkları hedef alınır. 

Diz ve Bacak Bölgesi: Diz ağrıları, adet düzensizlikleri, yaralar, mide ve karaciğer hastalıkları hedef alınır. Siyatik ağrıları, gut ve varis ödemlerinde kullanılmaktadır.

 

Kimler Hacamat Yapabilir?

 

Belirli kronik rahatsızlıkları olmayan her yaş ve cinsiyetten kişi islami hacamat yaptırabilmektedir. Özellikle bel fıtıkları ve sırt ağrıları konusunda %100 başarı sağlayan bu tedaviyi masa başı çalışanlar ve ofis işleriyle ilgilenenler sıkça tercih etmektedir. Bioenerji çalışmasıyla birlikte uygulandığında son derece etkin bir tedavi imkanı sunar. Hacamat uygulamalarında başarılı sonuçlar almak istediğinizde işinde uzman kişilerin tercih edilmesi gerekmektedir. 

 

Hacamat Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

 

Hacamat konusunda bilinçli bir şekilde tercih ettiğiniz uzmanlar sizin için uygun zamanlarda uygulama gerçekleştirecektir. Özellikle hacamat tarihleri doğrultusunda yapılan uygulamalarla daha iyi şifa bulabilirsiniz. Aciliyetiniz varsa takvimi takip etmenize gerek yoktur. Uygulama yapılacak merkezin temizliği ve hijyeni konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Hijyenik olmayan yerlerde yapılan uygulamalar, mikrop kapmanıza neden olabilir. 

 

Hacamat Büyü Bozar Mı?

 

Vücutta biriken toksinler ve kirli kan ciddi bir arınma sağlayacaktır. Özellikle hacamat nasıl yapılır bilenler bu işlemin maneviyata da çok yararı olduğunu bilmektedir. Son derece önemli olan uygulamalardan yararlanmak istediğinizde bioenerjiyle birlikte uygulanan hacamat, büyü gibi kötü enerjilerden arınmanızı da sağlayacaktır. Hem bedeniniz hem de ruhunuz için bir detoks olan hacamat randevusu almak için hemen bize ulaşın.