Hacamat Faydaları

Hacamat faydaları nelerdir dediğimizde asırlardır mevzu bahis olan çok sayıda hastalığa şifa olduğu ortaya çıkacaktır. Gerek manevi gerekse bedensel hastalıklarda hacamatın birçok yararı görülmektedir. Özellikle kupalar yardımıyla uygulanan ve hijyenik koşullarla yapıldığında vücuttaki kirli kan ve toksinlerin atılmasını sağlayan bu yöntem, bir nevi vakumla kan temizleme işlemidir. Faydaları ise şu şekildedir:

 

 • Vücudun dışarı atamadığı toksinleri temizlemesine yardımcı olur
 • Ödem atma konusunda yardımcıdır
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Beyin fonksiyonlarını canlandırır
 • Görme kabiliyetini canlandırır
 • Boyun, bel fıtığı, eklem ağrıları ve benzer psikolojik hastalıkların tedavisinde kullanılır
 • Damarları temizler
 • Kolesterolü düşürür
 • Kısırlık ve üreme problemleri konusunda yarar sağlar
 • Sırt ve bel ağrılarında etkilidir.
 • Masa başı çalışanların vücut ağrılarının azalmasını sağlar
 • Büyü ve negatif etkilerden arınmanızı sağlar

 

Hacamatın Zararları

 

Hacamat nedir? Hacamatın faydaları nelerdir? Gibi soruların cevaplarını öğrendik. Peki ya hiç zararı yok mu? Elbette var. Yanlış kişiler tarafından uygulanan hacamat oldukça zararlıdır. Çünkü cilt enfeksiyonları ve yaralara neden olabilir. Hijyenik olmayan koşullar ve sağlıksız uygulamalar birçok probleme neden olmaktadır. 

Hiçbir yan etkisi olmasa da bazı kişilerin hacamat uygulamasından kaçınması gerekir. Bunun için kalp pili olanlar, panik atak sorunu olanlar ve kemoterapi görenler hacamat uygulamasından kaçınmalıdır. Aşırı heyecanlı kişiler ve hamilelerin de hacamat yaptırması önerilmemektedir. 

 

Hacamat Nerelerde Yaptırılır?

 

Hacamat icazet sahibi olan işin ehli kişiler tarafından yapılmaktadır. Günümüzde ne yazık ki bu uygulamaları bilinçsizce yapan onlarca kişi vardır. Hijyenik koşullar ve tek kullanımlık malzemelerle yapılan hacamat uygulamaları son derece başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. 

 

İslami Hacamat Nedir?

 

Sünnet olan ve Peygamber efendimiz tarafından da sık sık tavsiye edilen islami hacamat icazet sahibi kişiler tarafından yapılmaktadır. Son derece önemli olan esmalar ve uygulamalar söz konusu olduğundan kişiye özel hazırlanan bir tedavi şekli olduğu bilinmektedir. Özellikle dualar ve zihinsel olarak hazır olma süreci son derece önemlidir. Kişinin kafasının boş olması, ancak saçma ve boş şeyler düşünmemesi son derece önemlidir. İslami hacamat esmalar ve dualarla son derece etkilidir. Ve aciliyetiniz yoksa yıllık hacamat takviminden yararlanarak özel günlerde ve altın günlerde hacamat yaptırabilirsiniz. 

 

Hacamat Altın Günü Nedir?

 

Fayda açısından en yüksek gün olan gün altın hacamat günü olarak adlandırılır. Her yıl belirlenen hacamat tarihleri hicri takvime göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden hangi gün nasıl bir uygulama yapılacağının tespit edilmesi son derece önemlidir. Acil durumlarda bu günleri beklemenize gerek yoktur. 

27 Temmuz ve 21 Aralık 2021 tarihleri, 2021 yılının altın hacamat günleri olarak belirlenmiştir. Bu günlerden birkaç gün önce ve sonra da uygulama yaptırabilirsiniz. 

 

Hacamat ile Zayıflamak Mümkün Mü?

 

İnternetteki arama motorlarına hacamat faydaları nelerdir gibi bir soru yazdığınızda uygulama yaptıranların yorumları karşınıza çıkacaktır. Bu yorumların sonucuna göre birçok kişinin memnun kaldığı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bazı kişiler, hacamat yaptırarak zayıfladıklarını iddia etmektedir. Bu yüzden herkesin uygulamasının değişeceği bilinmelidir. Kilo vermenize engel olan toksinler ve ödemden kurtulmak için hacamat uygulaması tercih edilebilmektedir. 

 

Hacamat Çocuklara Yapılır Mı?

 

Çocuklarda da hacamat uygulamasınınıapılmasında bir sakınca yoktur. Hatta bebeklere bile işin ehli uzmanlar tarafından hacamat uygulaması yapılmaktadır. Son derece yararlı olan bu uygulamalardan faydalanmak istediğinizde bize ulaşabilirsiniz. Özellikle sırt ve bel ağrıları, akciğer ve karaciğer hastalıkları gibi çok sayıda hastalıkta hacamat uygulaması yapılmaktadır. Tedavi edilebilirlik konusu da son derece önemlidir. Çünkü birçok kişi tedavi için yanlış şekilde bilgilendirilmektedir.