Dinimizde Hacamat

Dinimizde hacamat Peygamber Efendimize Cebrail A.S.’ın tavsiyesiyle sünnet olarak uygulanmaya başlamıştır. Son derece eski bir tarihe sahip olan ve cinni hastalıklara dahi şifa olan bu uygulama M.Ö. 1500’lü yıllarda uygulanmaya başlamıştır. Çok eski bir tarihi olmasına rağmen farklı isimlerle uygulanan hacamatın ilk versiyonları, emme yöntemiyle yapılmasıdır. Doğu’dan Batı’ya ulaşan bu uygulamalar, değişik tekniklerle birlikte kullanılmıştır. 

Kan çekme usulüyle vücutta biriken kirli kanın emilmesini sağlayan bu uygulama, peygamberimize de yapılmıştır. Bu yüzden tavsiye edilmiş, sünnet kabul edilmiştir. Peygamber efendimiz, oruçluyken ve ihramlıyken de hacamat yaptırmıştır ve Miraç gecesinde melekler tarafından “ümmetine hacamatı emret” denilmiştir. Haccama ücretini ödeyen S.A.V. “kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır” demiştir. 

Hafız olanın ezber yeteceğini arttıran, bilincini açan bu uygulamalar, her yaştan işin ehli insan tarafından uygulanmaktadır. Hijyen koşullarına dikkat edilerek gerçekleştirilmektedir. 

 

İslami Hacamat Nedir?

 

İslami hacamat, ilim sahibi haccamlar tarafından uygulanan, kişiye özel esmalar ve dualar okunarak yapılan kan çekme işlemidir. Peygamber efendimizin de sık sık yaptırdığı bilindiği için zararı olmadığı da sıkça dile getirilen bu uygulamalar bilinçli bir şekilde yapılmaktadır. 

Tek kullanım malzemelerle yapılan ve sağlığa yararları saymakla bitmeyen hacamatın cinni hastalıklardan depresyona, fizyolojik sorunlardan migren ağrılarına kadar birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Her zaman dinimizde hacamat uygulaması sünnet olarak belirlenmiştir. İslami hacamat uygulaması, dualar ve özel esmalarla gerçekleşmektedir. Allah’ın izniyle birçok hastalığın tedavisinde tercih edilmiştir. 

Peygamber efendimizin koruyucu hekimliğe dair birçok tavsiyesinden biri olan İslami hacamat uygulamaları, icazet sahibi uygulayıcılarımızla yapılmaktadır. Birçok hadiste hacamat uygulamasının yapıldığı bilinmektedir. 

 

Hacamatın Manevi Sırları

 

Hacamatın manevi sırları oldukça fazladır. Bu yüzden dinimizde hacamat İslami usullere uygun yapılarak, sigaradan kurtulmak, nefes darlıklarını iyileştirmek ve birçok hastalığa şifa olmak için uygulanır. Peygamberimize melekler tarafından tavsiye edilen, günümüzde hijyenik tekniklerle uygulanan hacamat tedavisi için randevu alarak, siz de birçok hastalığın doğal şifasını bulabilirsiniz. 

Ayrıca manevi olarak aşağıdaki yararları olduğu bilinmektedir:

  • Depresyon, anksiyete, panik atak sorunlarını gidermek
  • Cinni hastalıkları Allah’ın izniyle şifalandırmak
  • Anksiyete ve kaygı durum bozukluklarıyla gereksiz düşüncelerden kurtulmak
  • Evham ve sıkıntı yaratacak düşünceler içine girmek
  • Sürekli işten çıkmak, bir türlü istikrarlı olamamak
  • Kendini şanssız hissetmek ve moralin kısa sürede düşmesine neden olmak
  • Güvensizlik ve kaygı sorunları yaşamak
  • Fiziksel hastalıkların tedavisine destek olmak
  • Baş ağrısı vücut kırgınlıkları, ağrıları sızıları, yorgunluklar, halsizlikler, panik atak, depresyon hali, iç sıkıntıları, içinden hiçbir şey gelmeme durumlarından kurtulmak            
  • Büyü ve negatif enerjilerin yok edilmesini sağlamak

 

Her koşulda olumsuz etkilerden kurtulmak için bir fırsat olan hacamat ve bioenerji gibi uygulamalar, işin ehli tarafından uygulandığında kişinin manevi sıkıntılarından kurtulması mümkün olmaktadır. Özellikle düzenli olarak hacamat yaptıranların ruhsal ve bedensel olarak rahatlamaları söz konusu olmaktadır. 

 

Hacamat Kaç Seans Uygulanır?

 

Her insanın ihtiyacı farklıdır. Bu yüzden hacamat uygulaması kime kaç seans yapılacak net olarak bilinmemektedir. Bu yüzden uygulamaların aralık ve süreleri kişinin genel durumuna bakılarak belirlenmektedir. 

Her yaştan insana uygulanabilen ve randevu alınarak istediğiniz tarihte yaptırabileceğiniz seanslara aç karnına gelmeniz ve uygulama öncesi rahat bir zihinle ve imanla başvurmanız son derece etkilidir. Fatih hacamat konusunda en önemli merkezlerden biridir. Özellikle İslami hacamat adı verildiğinde hijyen ve güvenilir merkezlerin önemi büyüktür. Bu yüzden uygulama yapacak kişilerin icazetli olmaları son derece önemlidir.