Hacamatla Panik Atak Tedavisi

Hacamat ile panik atak tedavisi uygulamada en sık memnun kalınan tedavi yöntemleri arasındadır. Genel olarak hacamat faydaları arasında ruhsal hastalıklara etki eden birçok detay vardır. Bunlardan biri olarak panik atak da son yıllarda ülkemizde çok sık yaşanır hale gelmiştir. 

Doğal afetler, olumsuz deneyimler ve travmalar panik atağı ortaya çıkarmış, kişinin sağlığını tamamen etkileyemeye başlamıştır. Kişinin tüm hayatını olumsuz etkileyen panik atak, birçok sebepten kaynaklanabilir. Kişinin durumu aniden ve sürekli olarak tekrarladığı için olumsuz etkiler yaşamın her alanında görülmektedir. Bundan kurtulmak için panik atak tedavisi uygulanır. Ancak bu durum işe yaramadığında hacamat gibi alternatif yöntemler denenebilir. 

Panik atak nedir, nasıl tedavi edilir gibi sorulara cevap verdikten sonra, panik ataktan hacamatla kurtulanların görüşlerini sizlerle paylaşacağız. 

 

Panik Atak Nedir?

 

Anksiyete bozukluklarından biri olan panik atak, kişinin aniden bir korku ve panik hissederek, yaşadığı kaygı sorunu olarak adlandırılır. Hacamat ile panik atak tedavisi hastanın belli olmayan zamanlarda yaşadığı bu panik durumunu ortadan kaldırmak için tercih edilir. Depresyon gibi panik atak konusunda da insanların içinde hissettikleri gerginlikler dışlarına yansımaktadır. Sıkça rastlanan panik atak belirtileri şu şekildedir:

  • Aniden sıcak basması ya da ürperme gelmesi
  • Nefes darlığı
  • Ölüm korkusu
  • Kontrolünü kaybetme
  • Terleme ve titreme nöbetleri
  • Çarpıntı
  • Ağız kuruması
  • Üşüme ve dehşete kapılma
  • Göğüste ağrı ve sıkışma hissi

Tüm bu belirtiler kişinin dışardan gözlendiğinde bir terslik içinde olduğunu ortaya çıkarır. Vesveseli düşüncelerin neden olduğu bu hastalık, hacamatla kolaylıkla tedavi edilmektedir. Hacamatla şifa bulan birçok kişinin yaşam kalitesi artmış, bu sıkıntılardan kurtulmuştur 

 

Panik Atak İçin Hacamat Yaptıranlar

 

Genelde tavsiye ile bize başvuran panik atak hastaları, mevcut tedavilerinden verim alamamış olan kişilerdir. İlaç kullanmak istemeyen ve alternatif tedavilere yönelen birçok kişi hacamat ile panik atak tedavisi  yaptırarak birçok hastalığına şifa bulmuştur. Sizin için görüşlerini ifade eden danışanlarımızın yorumlarını bir araya topladık.

 

“Panik ataktan tamamen kurtuldum”

 

Sevim Engin, 44 yaşında, muhasebeci

1999 depreminden sonra panik atak oldum. Kapalı yerde duramıyordum ve otobüse bindiğimde sıcak basıyordu. Sürekli terlemekten sıkıntıya girmekten rahatsız oluyordum. Doktora gittim panik atak olmuşsun dedi ve ilaç verdi. Ama ilaçlar da pek fayda etmedi. Biraz da evhamlı biri haline gelmiştim. Herkesten şüpheleniyordum ve sürekli çarpıntı geliyordu. Sonra İslami hacamat yaptıran bir arkadaşımdan tavsiye üzerine numaranızı aldım. Aslında çok umutlu değildim ve bu tür şeylere inanmıyordum. Ama ne zararı olabilir diye düşündüm ve Fatih’e geldim. Eldivenlerle temi bir şekilde uygulama yapıldı. Acı hissetmedim ama ayağa kalktığımda biraz başım döndü. Sonra kendimi kilo vermiş gibi hissettim. Birkaç seans uygulamadan sonra panik ataktan tamamen kurtuldum. İyi ki varsınız. Size çok teşekkür ediyorum. Rabbim şifa veren ellerinizi güçlendirsin. 

 

Muhammed Taşkın, 31 yaşında, esnaf 

 

Fatih hacamat yeri arayan bir arkadaşıma internetten burayı buldum. Sonra merak edip ben de gideyim dedim. Daha önceden dedemgil hacamat yaptırıyordu ve 93 yaşına kadar yaşamıştı. Ben de bazı ruhsal bunalımlarım için esmalarla hacamat uygulaması yaptırdım. Panik ataktan da kurtuldum. 

 

Kiraz Güler, 21, Öğrenci

2 senedir üniversite sınavında başarılı olamıyordum çünkü panik atağım vardı. En son annemin baskısıyla buraya geldik. Sınava girdiğimde terliyor, çarpıntı basıyor ve panik oluyordum. Titrediğim için bir türlü konsantre olamıyordum. Çalışıyordum ama soruları cevaplayamıyordum. Hacamat yaptırmaya geldim. 4 seans sonra daha iyi hissetmeye başladım. O yıl girdiğim sınavla üniversiteyi kazandım. Allah sizden razı olsun.